Proč byli na palubě mise Zero-G? Pět osobností, pět cest ke hvězdám.

·

Kdo reprezentuje českou odvahu, zvědavost a vášeň pro vědu? Poznejte pět výjimečných osobností, které se zúčastnily historického letu Zero-G. Každá z nich má jedinečný příběh, který inspiruje k objevování vesmíru trochu jinak.

Mikýř: S humorem do vesmíru

Martin Mikyska, známý jako Mikýř, populární internetový bavič a mistr ironických komentářů, dokáže složitá témata přiblížit s humorem a nadhledem. Jeho účast na Zero-G letu měla jasný cíl – ukázat generaci Z, že věda nemusí být nudná a že vesmír je vlastně „cool“. Mikýřův zážitek ze stavu beztíže se stane základem pro zábavnou a edukativní show, která zaujme i ty, které věda běžně neoslovuje.

Martin Mikyska (Mikýř)
Karel "Kovy" Kovář

Kovy: Inspirace překonáváním hranic

Karel Kovář, známější jako Kovy, je influencer, který už řadu let spojuje mladou generaci se společenskými a technologickými tématy. Jeho účast v projektu Zero-G je logickým pokračováním snahy inspirovat mladé lidi k osobnímu růstu a odvaze poznávat svět kolem sebe. Kovy vnímá stav beztíže nejen jako osobní výzvu, ale také jako způsob, jak motivovat další generace k tomu, aby překonávaly hranice a nebály se nových dobrodružství.

Vladimír Kořen: Zážitek jako nejlepší učitel

Moderátor pořadu Zázraky přírody Vladimír Kořen dokáže s lehkostí ukázat krásu a jednoduchost vědy širokému publiku. Let Zero-G pro něj představoval přirozené rozšíření jeho poslání – přiblížit fascinující svět vědy co nejvíce lidem. Vladimír věří, že nejlepší cestou k pochopení vědy je osobní zážitek, a přesně to mu Zero-G poskytl. Jeho autentický prožitek stavu beztíže přinese divákům nový pohled na vesmír a jeho zákonitosti.

Vladimír Kořen
Daniel Stach

Daniel Stach: Věda jako zážitek i poslání

Moderátor České televize Daniel Stach je symbolem důvěryhodné a seriózní popularizace vědy. Během své kariéry vedl rozhovory s mnoha astronauty, a nyní konečně na vlastní kůži zažil to, o čem s nimi hovořil. Danielova účast v projektu Zero-G je především o inspiraci – chce ukázat mladým lidem, že věda je nejen o teorii, ale také o odvaze, zážitku a osobním prožitku.

Matyáš Šanda: Od oceánu do vesmíru

Zakladatel podvodní výzkumné laboratoře Hydronaut H03 DeepLab Matyáš Šanda je průkopníkem v oblasti simulací extrémních podmínek vesmírných misí přímo zde na Zemi. Jeho bohaté zkušenosti z expedic na Antarktidu a z analogových misí ho připravily právě na tento okamžik. Účast na Zero-G letu pro něj byla jedinečnou příležitostí spojit své odborné znalosti z extrémního prostředí s reálným zážitkem vesmírné mise, čímž inspiruje další generace k inovacím a odvážným projektům.

Matyas Sanda

Různé cesty, společný cíl

Těchto pět osobností reprezentuje rozmanité přístupy a různé pohledy na to, jak se lze vesmíru přiblížit. Mikýř svým humorem otevírá vesmír mladým generacím, Kovy svým přístupem inspiruje k odvaze překonávat osobní limity, Vladimír Kořen ukazuje, že osobní zážitek je nejlepší cestou k pochopení vědy, Daniel Stach dodává vědě vážnost a hloubku osobního prožitku, a Matyáš Šanda přináší unikátní pohled odborníka na extrémní prostředí a simulace vesmírných misí. 

A právě proto jsme si je vybrali jako tváře naší mise Zero-G. Věříme, že dokážou české veřejnosti ukázat krásu vesmíru způsobem, který bude blízký všem generacím.

Stav beztíže při Zero-G letu
Stav beztíže při Zero-G letu

A i když jejich cesty k hvězdám byly různé, jedno mají všichni společné – vášeň pro objevování, odvahu překračovat hranice a snahu inspirovat ostatní, aby se nebáli hledět výš, až ke hvězdám.

👉 Chcete poznat všechny členy posádky Zero-G? Čtěte více zde:

Naši hrdinové mise Zero-G


Sdílet: